Benefiční výstava obrazů 31. března 2015

I letošní příchod jara přivítal nadační fond spolu s výtvarným spolkem Pátečnice a Klubem pacientů mnohočetný myelom a připravili další z řady benefičních výstav obrazů.

  31.3.2015, 11:00 — 31.3.2015, 15:00
 Brno, Kopečná

Sešli jsme se v příjemném prostředí Kabaretu Špaček na ulici Kopečná v Brně. Vernisáž zahájila a moderovala MUDr. Andrea Křivanová, PhD., přivítala všechny přítomné a poděkovala jim za jejich podporu a hojnou účast na sedmé benefiční výstavě pořádané s cílem podpořit pacienty s mnohočetným myelomem a jejich blízké. O úvodní slovo požádala prof. MUDr. Romana Hájka, CSc., předsedu správní rady České myelomové skupiny, nadačního fondu, Mgr. Alici Onderkovou, koordinátorku Klubu pacientů mnohočetný myelom a Mgr. Tomáše Vránu, uměleckého vedoucího výtvarného spolku Pátečnice.

A pak už všichni přítomní směřovali svou pozornost k vystaveným obrázkům. Tento rok si umělci nestanovili žádné závazné téma, ale malovali z Radosti a pro Radost. Vznikly úžasné různorodé obrazy, pro širokou paletu návštěvníků benefice – nádherné květy od jarem vonících narcisů přes křehké růže až po záhadně se skvící lekníny nebo tajemné rákosí tiše ševelící na břehu rybníka, abstraktní tajemné vidění lesa i žhavé slunce nad Saharou nebo blankytně modré moře či jemně hovořící srdce. Vybírat bylo opravdu z čeho a jasným důkazem je polovina prodaných obrazů. Ke zpříjemnění celého večera hrála kapela Údolní Reset, která je neodmyslitelným účastníkem všech našich beneficí.
Jménem uměleckého spolku Pátečnice, České myelomové skupiny nadačního fondu i Klubu pacientů mnohočetný myelom děkujeme všem účastníkům vernisáže, za podporu našeho společného úsilí. Získaný výtěžek benefiční výstavy je určen pacientským aktivitám, které pro nemocné s mnohočetným myelomem pořádají dvě výše jmenovaná sdružení. Všem novým majitelům obrazů přejeme, aby jim zakoupená díla přinesla hodně radosti.
 

1. 6. 2015